פעילויות במעגל השנה

 

לוח השנה מזמן לנו עיסוק בתכנים וברגשות המיוחדים לכל תקופה ותקופה. אנו מקדישות את השבתות המשותפות, את פעילויות המדריכה, את שיעורי החינוך ופעילויות ייחודיות על מנת לחוות אירועים אלו באופן משמעותי ומרומם.

בין המסורות שלנו:

ימי אלול ותשובה שבראשית השנה מביאים אותנו לעיסוק בשאלות מהותיות ובמפגשים עם אנשים מרתקים החולקים עם הבנות תובנות וניסיון חייהם.

שבת שובה מתקיימת באולפנה מדי שנה כשבת פנימייה, ובה אנו עוסקים בתשובה דרך הפרספקטיבה של הנושא השנתי.

בימי הסליחות מתקיימת תפילה משותפת ולאחריה אמירת סליחות על ידי כל בנות האולפנה, כאשר באחד מהערבים אנו יוצאות לסליחות ושיחה במדרשה גבוהה לבנות.

יום האם - את 'יום האם' של השנה, י"א במרחשון, הוא יום פטירת רחל אימנו, אנו מקדישות לערב אימהות ובנות בנושאים משתנים ומגוונים, שהמשותף לכולם הוא פיתוח שיח בין אם לבת.

ימי האור של חנוכה גורמים לנו להוציא את האור שבנו בערב כישרונות וכן במסיבת חנוכה מסורתית הנערכת לאחר הדלקת נר ראשון.

ט"ו בשבט - שבת שירה או שבת בשלח סביב ט"ו בשבט עוסקת כולה בטובה של הארץ וסדר ט"ו בשבט כהלכתו.

משנכנס אדר - סביב חודש אדר באים לידי ביטוי בשיאם הכישרונות היצירתיים והאומנותיים של הבנות, שכבת י"ב מכתירה את רבנית פורים, שכבת י"א מרימה את שבת זכור, שכבת י' מקיימת משתה ושכבת ט' מפנקת את כולן בארוחת בוקר חגיגית לפי נושא.

פסח - לקראת חג הפסח אנו מנקות את האולפנה ועורכות יום עיון העוסק בנושא החירות.

יום הזיכרון - בערב יום הזיכרון יוצאות התלמידות לסיור באחת מחזיתות מלחמת השחרור, כך שבארבע שנים הבנות מקיפות את כל הארץ- גוש עציון, הדרך לירושלים, ירושלים והצפון. בסיומו של האירוע אנו מקיימות ערב שירי לוחמים.